Home Ohlasy

Ohlédnutí za Chřibským kulturním létem 2012

IMG 6910XVI. ročník Chřibského kulturního léta skončil a považuje za téměř symbolické, že jej završil právě Slavnostní Svatováclavský koncert – koncert u příležitosti oslavy svatého Václava, patrona české země. Občanské sdružení Tadeáše Haenkeho je společenstvím dobrovolníků, kterým záleží na pěstování trvalých hodnot, udržování tradic a podpoře zdravého patriotismu v každém z nás. V rámci našeho klíčového projektu – tradičního kulturního festivalu CHKL – jsme v letošním roce uspořádali pět koncertů vážné hudby v kostele sv. Jiří, dvě besedy ve zrekonstruovaném sále Radnice, dvě výstavy v Novém Domě na náměstí a výlet na Grabštejn.

Celý článek...

Koncert na podporu zhotovení sochy sv. Jiří se vydařil

Koncert na podporu zhotovení sochy sv. Jiří, patrona města Chřibská

DSC 9731

Vážení přátelé,

přeji Vám dobrý den  a posílám poděkování všem za hojnou účast na krásném PODZIMNÍM HUBERTSKÉM KONCERTU v sobotu 20. 10. v kostele sv. Jiří ve Chřibské. Vřele děkuji účinkujícím  Schubertovu pěveckému sboru z Budyšína a Mysliveckým trubačům ze Střední lesnické školy ve Šluknově i Vám všem, kteří jste spojili své síly a podpořili veřejnou sbírku na zhotovení sochy sv. Jiří patrona města Chřibská.

S přátelským pozdravem, za pořadatele

Jana Krausová

Více fotografií z koncertu naleznete ve fotogalerii.

Celý článek...

Zářijové zážitky čerstvého chalupáře ve Chřibské

amann1 Poslední zářijový víkend se nám Chřibčákům prostě vydařil. Nejen kvůli tomu nádhernému podzimnímu počasí, modrému nebi a barevným listům, ale také kvůli dvěma tak odlišným, a přece nějak stejným akcím. Ta první se konala k výročí podniku Amann v pátek 28. září. Do Amannu jsem se jako dítě textilačky těšila, ale to jsem ještě netušila, že to bude tak moc zajímavé. Prohlídka provozů bylo pěkně připravená, zaměstnanci usměvaví a schopní odpovídat na všechny zvídavé dotazy návštěvníků.  Firma má částečně starší vybavení, které mi připomínalo tak trochu dobu Julese Verna.

Celý článek...

Chřibské kulturní léto 2012 skončilo

V sobotu 1. října 2012 jsme se rozloučili se 16. ročníkem Chřibského kulturního léta. Na slavnostním závěrečném koncertu vystoupil brilantní Pražský žesťový souboru pod vedením Jana Votavy doprovázený Orchestrem hudebníků Šluknovska pod vedením Zdeňka Krause a taktovkou Patrika Englera a sopranistka Helena Krausová.

Několi fotografií Franty Sajdla a Hanky Slámové z tohoto koncertu si můžete prohlédnout ZDE.

Dobrá zpráva z Titaniku

rodolfoV červenci tohoto roku jsem byli účastníky zajímavé přednášky paní Yvonne Fričové o paraguayském indiánském kmenu Čamakoko, ve kterém zanechal svoje geny český cestovatel Alberto Vojtěch Frič (1882–1944), který jako mladík na své první dobrodružné cestě mezi indiány prožil krátký milostný příběh s krásnou dívkou Lorai-Černou kachnou.

Paní Fričová nám nyní poslala mail, který si dovolujeme s radostí citovat:

"Milí přátelé, s radostí Vám oznamuji že právě vyšla INDIÁNSKÁ KNÍŽKA - několik let připravovaný počin, kterému předcházelo mých sedm cest do Paraguaye.

Knížku vydávám ke 130. výročí narození Alberto Vojtěcha Friče. Při té příležitosti také přijíždí do Čech jeho indiánský vnuk Rodofo, aby nám představil svoje dílo.

Celý článek...

Slavnostní křest knihy Igora Heinze

V sobotu 25. února 2012 se v malém sálku městského divadla ve Varnsdorfu uskutečnil křest knihy Igora Heinze Z hudební minulosti Šluknovska. Více zde>>>

Celý článek...

Více článků...

Strana 1 z 2

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>