Informace z Jižní Ameriky

Z Jižní Ameriky dostáváme pravidelně informace a fotografie od naší členky Hanky Hanušové. Se svým manželem Carlosem žije v Argentině. Pracuje  jako učitelka češtiny na univerzitě. Je vynikající tlumočnice, překladatelka a spisovatelka. Spolupracuje s mnoha krajanskými spolky v řadě jihoamerických zemí. Věnuje se neúnavně  ochotnickému divadlu a „československému“ folklóru. Má velké  zásluhy na vytváření kulturních kontaktů mezi našimi umělci a soubory a kulturními institucemi v Jižní Americe.

Celý článek...

Otevřený dopis/stížnost

Otevřený dopis/stížnost Mgr. Jany Krausové, předsedkyně Sdružení Tadeáše Haenkeho, o.s., starostovi města Česká Kamenice ve věci realizace a průběhu policejní akce po ukončení slavnostní mše svaté v kapli Narození Panny Marie na závěr Mariánské pouti, v neděli dne 12. 9. 2010.

Celý článek...

Grabštejn v roce 2010

STH na Gramštejně V sobotu 21. 8. 2010 Sdružení Tadeáše Haenkeho opět vypravilo pro své členy a příznivce autobus na hrad Grabštejn, kde se uskutečnilo benefiční představení opery Bedřicha Smetany Hubička. Jednalo se již o 18 ročník benefice, tentokrát určený pro místa postižená bleskovou povodní ze začátku měsíce.

Celý článek...

Skleněná harmonika se rozezněla ve Chřibské

skleněné harmoniky V sobotu 14. 8. 2010 se ve zcela zaplněném kostele Sv. Jiří ve Chřibské pod rukama německých umělců Saschy Reckerta a Philippa Alexandera Marguerre rozezněly historické skleněné harmoniky, které mají původ právě ve Chřibské.  

Celý článek...

Více článků...

Strana 1 z 2

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>