Home Ohlasy Archiv Ohlasy 2007

Otevření Domu Českého Švýcarska

Na pozvání ředitele OPS České Švýcarsko se předsedkyně Sdružení Tadeáše Haenkeho spolu se starostou města Chřibská  J. Navrátilem zúčastnili slavnostního otevření Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Celý článek...

Geografias del Silencio

Pozvánka Na pozvání velvyslanectví Španělska v České republice se zástupci STH z Prahy zúčastnili slavnostního koncertu, který se konal  dne 13. listopadu 2007 v kostele sv. Šimona a Judy. V provedení Českého národního symfonického orchestru  zazněla Symfonie č. 35 „Haffnerova“ od W. A. Mozarta  a koncert pro klavír a orchestr Geografias del Silencio, jehož autorem je současný španělský skladatel J. L. Greco. Celý článek...

Chřibčáci v Praze

IMG_8374 Dlouho plánovaná návštěva etnografického oddělení Národního muzea v Praze se velmi vydařila.

V pátek 12. října, v rámci plánovaných akcí Chřibského kulturního léta 2007 navštívili členové a přátelé STH, o. s.  Prahu. Společného výletu se zúčastnili nejen čeští a němečtí členové, ale přidali se i  členové Klubu seniorů a  děti ze ZŠ T. Haenkeho ze Chřibské, členové folklorního souboru DYKYTKA pod dohledem paní učitelky Vavrincové a paní učitelky Sojkové. Zájezd byl od samého začátku úspěšný a radostný.

 

Celý článek...

Viktoria Regia

Jako předvědčený Heankista jsem se rozhodla, že půjdu  a na vlastní oči spatřím rostlinu, o kterou se slavný chřibský rodák zasloužil. Neodjela jsem ale do Chile (to až někdy příště), ale do liberecké botanické zahrady. Návštěva zahrady přinesla překvapení: ta rostlina se nejmenuje Viktoria Regia, jak nás učili ve škole, ale Viktoria Amazonica, česky Viktorie královská.  

Celý článek...

Výstava

Chřibská včera dnes a zítra

V Novém Domě na náměstí byla 4. srpna 2007 za velkého zájmu  občanů slavnostně otevřena pozoruhodná výstava Chřibská včera dnes a zítra. Poutavě uspořádaný bohatý sled unikátních dokumentů ze života města.

 

Celý článek...

Koncert Petera Parsche a jeho hostů

4. srpna se ve Chřibské uskutečnil koncert Petera Parsche a jeho hostů. 

V podvečer se ve zcela zaplněném kostele sv. Jiří konal tradiční pěvecký koncert Petera Parsche. Spolu s ním vystoupili sopranistka Helena Krausová a tenorista Hans Peter Parsch. Na klavír doprovázel hudební skladatel Bohumír Váchal. Umělci představili nový, náročný program. Kostelem se nesly nejslavnější árie Mozarta, Pucciniho, Verdiho. 

Celý článek...