Home Ohlasy Archiv Ohlasy 2007 Koncert Petera Parsche a jeho hostů

Koncert Petera Parsche a jeho hostů

4. srpna se ve Chřibské uskutečnil koncert Petera Parsche a jeho hostů. 

V podvečer se ve zcela zaplněném kostele sv. Jiří konal tradiční pěvecký koncert Petera Parsche. Spolu s ním vystoupili sopranistka Helena Krausová a tenorista Hans Peter Parsch. Na klavír doprovázel hudební skladatel Bohumír Váchal. Umělci představili nový, náročný program. Kostelem se nesly nejslavnější árie Mozarta, Pucciniho, Verdiho. 

Nálada publika byla velmi radostná a každé vystoupení bylo odměněno nadšeným potleskem. I když se posluchači neradi  s umělci loučili nebylo loučení definitivní. Moderátor pozval návštěvníky k pokračování večera do Dolní Chřibské do renovované stodoly penzionu Na Stodolci. Tam pokračovala internacionální hudební party do pozdních hodin. Hosté z Austrálie se loučili s pozdravem – tak zase za rok.  

Organizátorem akce je město Chřibská a Sdružení Tadeáše Haenkeho.Fotografie z koncertu, jeho přípravy a večerního posezení na Stodolci si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Hlavními sponzory jsou Česko-německý fond budoucnosti, Sklárna Rubin-Glass, s.r.o., Studio Slamow a Tyjátr Na Stodolci.