Home Ohlasy Archiv Ohlasy 2008

Návrat rozhledny na Studenec

Upřímně blahopřejeme předsedkyni Občanského sdružení Studený a Lipnice paní Jitce Tůmové a všem aktivním členům i přátelùm sdružení k velkému pokroku v jejich úsílí. Moc děkujeme, držíme palce do náročné závěrečné etapy.   

Celý článek...

Zasadili jsme chřibskou národní lípu

Již okřídlené úsloví „ve Chřibské se jeden nezastaví“ platilo dvojnásob v sobotu 25. října. 

Dopoledne patřilo druhému kolu senátních voleb. V podvečer se pak v kostele sv. Jiří  konal slavnostní koncert k 90. výročí ukončení I. Světové války a vzniku Československé republiky. Tento koncert  byl zároveò závěrečným koncertem XII. ročníku Chřibského kulturního léta a návštěvnost byla tradičně vysoká i přesto, že letní teploty vystřídal sychravý chlad.  Na koncertu účinkovali vynikající umělci členové Pražského žesového souboru, s nimi vystoupila sopranistka Helena Krausová.
Celý článek...

Vzpomínka na Grabštejn

Poslední srpnovou sobotu se na nádvoří hradu Grabštejn konalo benefiční představení opery Tajemství od Bedřicha Smetany. 

Celý článek...

Slavnostní shromáždění ve Studeném

V sobotu 6. září 2008 se ve Studeném za překrásného ještě letního počasí sešli lidé a prožili společně vzácný okamžik lidské pospolitosti a sounáležitosti. 

U příležitosti významných výročí obcí pod Studencem uspořádalo Občanské sdružení Studený a Lipnice malou slavnost. Pozvání přijali a přijeli rodáci, účastníci Mariánských poutních slavností a také potomci prvních dosídlenců.

Celý článek...

Jak vzniká (ne)přítel

Pomníky vystavěné na počest padlých ve válkách najdeme téměř ve všech městech a obcích po celé Evropě. Celý článek...

STH navštívilo Bayreuth

Sdružení Tadeáše Haenkeho na Bayreuthském velikonočním festivalu 

Chřibské prožil část svého mládí Christoph Willibald Gluck (1717-1787), významný hudební skladatel, zakladatel nového pojetí operní tvorby (ve sporu s tehdejšími italskými skladateli). Z jeho pojetí vycházeli např. W. A. Mozart, Richard Wagner i náš Bedřich Smetana a mnozí další.

Celý článek...

Gratulace

Doporučujeme Vaší pozornosti a blahopřejeme naší člence!!!! 

Daniela Řezáčová a kol. 
Fyzika oblakù a srážek
(edice Gerstner)

Celý článek...